Large banner

Друштво

08.04.2026.

19:57

Инвестиције у Добоју: Јеринић и UNDP потписали споразум вриједан 1,3 милиона КМ

Градоначелник Добоја Борис Јеринић и представник UNDP-а Рено Мејер потписали су споразум од 1,3 милиона КМ за изградњу школске сале и обнову Центра за културу.

Јеринић УНДП
Фото:СРНА

Градоначелник Добоја Борис Јеринић потписао је финансијски споразум са резидентиним представником Развојног програма UN-а /UNDP/ у БиХ Реном Мејером у износу од око 1,3 милиона КМ за подршку реализације два инфраструктурна пројекта у овој локалној заједници.

Око 500.000 КМ се односи на пројекат рушења и изградње нове фискултурне сале Основне школе "Свети Сава", док је преостали износ намјењен за наставак санације и обнове Центра за културу и образовање.

Јеринић је рекао новинарима да је као заједнички пројекат са UNDP-ом, у предвиђеном износу од око 1.300.000 КМ, договорена и изградња нове фискултурне сале за потребе четири средње школе Средњошколског центра.

Када је ријеч о изградњи спортске дворане, он очекује да буде завршена до краја године с обзиром да су обезбјеђена финансијска средства.

Јеринић је најавио да ће изградња новог објекта Административног центра града бити на простору садашње зграде "Павловић Универзитета".

Јеринић УНДП
Јеринић УНДП

Он је Мејера упознао и о проблему оштећеног бедема културно-историјског споменика тврђава "Градина", те напоменуо да је с тим у вези јутрос одржан састанак са Заводом за заштиту културно-историјског и природног насљеђа Српске.

Мејер је указао на добру сарадњу са Градском управом и подсјетио на реализоване пројекте у овој локалној заједници, укључујући и подршку након мајских поплава 2014. године.

Потписивању споразума присуствововали су и директор Основне школе "Свети Сава" Бранка Кондић и директор Центра за културу и образовање Вукосава Софренић.

Кондићева је очекује да ће нова и већа фискултурна сала бити функционална већ почетком нове школске године, као и да ће бити изнајмљивана спортским клубовима и рекреативцима.

Софренићева је рекла да је извођач, у оквиру прве фазе, већ почео радове на енергетској ефикасности, завршетку фасаде, обраде столарије и санације равног крова објекта Центра за културу и образовање, те да се паралелно ради на другој фази, која обухвата унутрашње уређење велике сале и галерије.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner