Large banner

Друштво

06.05.2026.

22:02

Ходочаснике из Српске зауставила полиција ФБиХ

Ходочасници из Источног Новог Сарајева јутрос су из Миљевића кренули према манастиру Острог.

Ходочаснике из Српске зауставила полиција ФБиХ
Фото:Agencije

Међутим, у Иловицама их је легитимисала полиција ФБиХ, и то без икаквог разлога, тврде читаоци Српскаинфо, који су доставили и фотографије са лица мјеста.

Doktor Bolnica 081124

Паника због хантавируса: Изашла са брода смрти па се срушила и умрла

Разлог је, како наводе, оптужба тамошњег становништва да су ходочасници носили четничку заставу.

“Групу ходочасника из Источног Новог Сарајева, који су јутрос из Миљевића кренули према манастиру Острог, у Иловицама је легитимисала полиција ФБиХ. Како су рекли, поступили су по пријавама њихових грађана, да младићи у поворци носе четничку заставу. Шта је истина процијените сами”, наводи се у писму које су послали порталу "Српска инфо".

Подсјетимо, ходочасници из Миљевићима, уочи Светог Василија Острошког, традиционално иду на поклоничко путовање у манастир Острог.

nafta

"Блумберг": Производња нафте пала на минимум у посљедњих 36 година

Група креће из Миљевића, а долазак у манастир Острог је 12. маја, ради поклоњења моштима Светог Василија Острошког Чудотворца.

Ходочасници пјешаче више дана, а придружују им се и мјештани локалних заједница кроз које пролазе.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner