Друштво
30.07.2026.
19:55
Хладна зима пред нама: Градска топлана у Бијељини не може да гарантује почетак сезоне
Градска топлана у Бијељини саопштила је да не може да гарантује почетак нове сезоне грејања, уводећи субвенције за топлотне пумпе.

АУТОР
Провјерено Инфо
Градска топлана у Бијељини обавијестила је данас кориснике да не може да им гарантује почетак нове сезоне гријања на вријеме ни стабилно гријање адекватног квалитета.
Директор предузећа Горан Вучковић рекао је да се укида накнада за искључење са топлотне мреже за све који буду жељели да раскину уговоре са Градском топланом.
За све који се одлуче да раскину уговоре и пређу на систем гријања путем топлотних пумпи, Вучковић је навео да ће град увести субвенцију за набавку и уградњу топлотних пумпи од 50 одсто за све кориснике.
Он је навео да је циљ писма, које је објављено на сајту предузећа, да се грађани на вријеме упознају како би сви корисници Градске топлане имали довољно времена да размисле и обезбиједе алтернативни система гријања за своја индивидуална домаћинстава, заједнице етажних власника и институције.

Хрватска полиција поднијела пријаве против тројице Срба за наводни ратни злочин
Градска топлана послује од 1982. године, а као енергент користи угаљ.
Током прошле зимске сезоне корисници услуга Градске топлане у Бијељини, од 15. октобра када је почела сезона гријања, више дана су били без гријања него што су га имали. Чак су и Божић грађани били у хладним становима.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Разминирање траје годинама: Извјештај открио колико је посла још остало
Друштво
17:46

Минић: У злочиначкој акцији Олуја извршен погром над српским народом
Друштво
16:47

Калиновачка стеља заштићена ознаком географског поријекла
Друштво
16:28



