Друштво
10.01.2025.
09:45
Grad Banjaluka će stipendirati 328 studenata
Na konkurs je pristiglo ukupno 380 zahtjeva za jednu od tri vrste stipendija, a pozitivno je riješeno 328

Grad Banjaluka će u akademskoj 2024/2025. godini stipendirati 328 studenata prvog ciklusa na visokoškolskim ustanovama, rečeno je Srni u Gradskoj upravi.
Odjeljenje za društvene djelatnosti objavilo je rang-listu studenata kojima je odobrena gradska stipendija po osnovu uspjeha.
Na konkurs je pristiglo ukupno 380 zahtjeva za jednu od tri vrste stipendija, a pozitivno je riješeno 328, i to 101 po osnovu uspjeha, 196 po socijalnom statusu i 31 iz kategorije deficitarnih zanimanja.
Iznos stipendije za studente prema socijalnom statusu i stipendije za uspjeh iznosi 150 KM, a za deficitarna zanimanja 400 KM.
Za stipendije će iz budžeta grada ukupno za učenike i studente biti izdvojeno 1,8 miliona KM.
Prva rata učeničkih stipendija za školsku 2024/2025. godinu isplaćena je u srijedu, 8. januara.
Таг:
Оставите ваш коментар:
НАПОМЕНА: Коментарисање вести на порталу ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.


