Društvo
20.10.2025.
08:30
Danas mirni protesti radnika vrtića
Banjalučki vrtići nastavili su štrajk i od danas rade prema novom aktu o minimumu rada, a samo četiri velika objekta primaju jasličke grupe, odnosno djecu do tri godine

Радници ЈУ „Центар за предшколско васпитање и образовање“ Бањалука одржаће данас у 13.00 часова мирне протесте, у паркићу код Храма Христа Спаситеља у Бањалуци. Изјаве за медије планиране су у 13.30 часова. Новинарима ће се обратити Слађана Мишић, предсједница Синдикалне организације Центра.
Бањалучки вртићи наставили су штрајк и од данас раде према новом акту о минимуму рада, а само четири велика објекта примају јасличке групе, односно дјецу до три године.
Рад за јасличке групе организован је у вртићима „Невен“, „Плави чуперак“, „Наша дјеца“ и вртићу „Марија Мажар“, који похађају дјеца са потешкоћама у развоју.
Подсјећамо, запослени у овом Центру у штрајку су од 14. октобра и траже повећање плата за 20% за све запослене.