Politika
19.05.2026.
20:46
Košarac: Srpska može biti samostalna i biće
"Srpska može bez FBiH. Srpska može biti samostalna i biće", naveo je Košarac.

Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac izjavio je da su analize ministra inostranih poslova u Savjetu ministara Elmedina Konakovića o finansijskom stanju Republike Srpske klasične nebuloze i izraz vječite želje bošnjačkih političara da Srpska ne može da funkcioniše bez Federacije BiH /FBiH/.
"Srpska može bez FBiH. Srpska može biti samostalna i biće", naveo je Košarac.
Ako FBiH smatra da joj je Republika Srpska teret, navodi Košarac, zašto nas ne puste da idemo ka našem konačnom cilju.
"Zašto u kontinuitetu napadaju Srpsku i zašto u kontinuitetu lažu o Srpskoj, a pri tome se protive našem odlasku iz BiH?! Mi hoćemo da odemo", poručio je Košarac.
Prema njegovim riječima, mantrama i lažima o stanju u Srpskoj oni zapravo pokušavaju da zamaskiraju finansijski kolaps u FBiH i nova zaduživanja.
"Konakovićeve laži su klasična predizborna podvala i njegova potreba da se dodvori onima u fildžan državi", naveo je Košarac na "Instagramu".a
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

UIO BiH: Krnjić iznosi netačne informacije o kategorijama graničnih prelaza
Politika
18:43

Vulić: Pravna borba protiv Šmita tek počinje
Politika
18:32

Oštra osuda iz DNS-a: Bošnjačka blokada graničnog prelaza nanosi ogromnu štetu privredi
Politika
18:20



