Large banner

Politika

04.05.2026.

13:28

Kojić: Sarajevo je centar srbofobije, političari podržavaju mržnju

Poslanik Milorad Kojić osudio je bacanje cvijeća položenog za žrtve iz Dobrovoljačke ulice i govor mržnje na sarajevskom stadionu, poručivši da je Sarajevo danas oličenje srbofobije.

Којић: Сарајево је центар србофобије, политичари подржавају мржњу
Foto:SRNA

Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Milorad Kojić izjavio je da je Sarajevo danas postalo oličenje srbofobije, umjesto da je kroz vrijeme prošao proces suočavanja sa istinom i priznanja zločina nad Srbima, konkretno nad mladim pripadnicima JNA.

Kojić je, komentarišući bacanje cvijeća i svijeća u kontejner nakon obilježavanja 34 godine od stradanja vojnika JNA u Dobrovoljačkoj ulici, ocijenio da lažni sarajevski narativ o ratu polako blijedi, ali da mržnja naglo raste.

"To je Sarajevo i to je pokazatelj da je mržnja prema Srbima podržana i od strane njihovih političara, jer izbjegavaju osudu ovako skandaloznih poruka", istakao je Kojić za Srnu.

On je ukazao i na incidente tokom fudbalske utakmice između "Sarajeva" i banjalučkog "Borca", gdje su se sa tribina čuli povici "Ubij četnike!", dok su na stadionu Koševo osvanuli grafiti "Četnici, mrak vas čeka". Prema njegovim riječima, ovo su javni pozivi na linč svih Srba koji žive u BiH.

Kojić je naveo da očekuje reakciju međunarodne zajednice, mada vjeruje da će ona, kao i do sada, izostati, čime se prećutno podržava ovakvo ponašanje.

"Sve ovo nam je jasna poruka da Republika Srpska nema alternativu i da borba za nju mora biti neprestana", zaključio je Kojić.

Podsjećamo, juče su, nakon zvaničnog pomena ubijenim vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici, ruže i svijeće koje su položile delegacije iz Republike Srpske završile u smeću, čime je uklonjen svaki trag sjećanja na žrtve.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner