Large banner

Politika

27.08.2026.

14:40

Dodik krajem septembra sa Putinom u Moskvi

Dodik najavio da krajem septembra putuje u Moskvu na sastanak sa Vladimirom Putinom, nakon današnjeg razgovora sa ruskim ambasadorom Igorom Kalabuhovom.

Додик
Foto:SRNA

Lider SNSD-a Milorad Dodik krajem septembra predvodiće delegaciju Republike Srpske koja će boraviti u Moskvi i sastati se sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom, poručio je danas nakon sastanka sa ambasadorom Ruske Federacije u BiH Igorom Kalabuhovom.

- Razgovarao sam danas s ambasadorom Ruske Federacije u BiH Igorom Kalabuhovim o našim međusobnim odnosima i istakao sam da podržavamo Rusiju u naporima da održi svoje državne, nacionalne vrijednosti. Smatramo da Rusija vodi pravedan, odbrambeni rat i očigledno je da to nije rat između Ukrajine i Rusije, već rat dijela Evropske unije i Rusije - napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.

Dodik je naveo da vjeruje da Rusija neće biti naivna kao onda što je bila naivna u procesu raspada Sovjetskog Saveza kada je dala Ukrajini prostore koji su tradicionalno pripadali Rusiji.

On je rekao da je sa Kalabuhovom razgovarao i o ekonomskim pitanjima i mogućnostima za unapređenje saradnje u otežanim okolnostima.

- Posebno je važno da, uprkos postojećim izazovima, pronađemo načine za očuvanje i jačanje ekonomskih veza i saradnje od obostranog interesa. Potvrdili smo da ću krajem septembra predvoditi delegaciju Republike Srpske koja će boraviti u Moskvi i sastati se sa predsjednikom Vladimirom Putinom i nastaviti razgovore koje smo imali u maju prilikom posjete Moskvi - istakao je Dodik.


Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner