Large banner

Politika

27.08.2026.

12:36

Stevandić se sastao sa Stevanovićem: Slovenija ima razumijevanja za politiku Srpske

Sastanak predsjednika parlamenata Srpske i Slovenije. Stevandić i Stevanović u Ljubljani o Dejtonu, miru i saradnji.

Стевандић се састао са Стевановићем: Словенија има разумијевања за политику Српске
Foto:Ustupljena fotografija

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izrazio je zahvalnost predsjedniku Državnog zbora Slovenije Zoranu Stevanoviću na razumijevanju politike koju vodi Srpska, te naglasio da nije prihvatljivo da međunarodni predstavnici biraju stranu u BiH, jer tako nastaju krize.

Stevandić i Stevanović su tokom sastanka u Ljubljani razgovarali o regionalnim odnosima i poštovanju Dejtonskog sporazuma, što uključuje da su u BiH svi ravnopravni, da se ne mogu donositi odluke protiv bilo kog naroda i da se sve zasniva na saglasnosti naroda i entiteta.

"Na sastanku sa predsjednikom parlamenta Slovenije sumirali smo i parlamentarnu diplomatiju kao mehanizam koji čuva mir i bezbjednost", izjavio je Stevandić.

On je pozvao Stevanovića u zvaničnu posjetu Narodnoj skupštini Republike Srpske.

"Zahvalni smo gospodinu Stevanoviću na razumijevanju politike koju vodi Republika Srpska i zamolili smo ga da i ubuduće imamo komunikaciju koja se zasniva na miru, ravnopravnosti i dobrosusjedskim odnosima između Slovenije i BiH, ali i Srpske, jer je srpska zajednica u Sloveniji jako dobro uključena u društvo i pruža veliki doprinos razvoju i stabilizaciji Slovenije", istakao je Stevandić.

Ovo je bio prvi sastanak predsjednika parlamenata u istoriji Republike Srpske i Slovenije, saopšteno je iz Narodne skupštine Republike Srpske.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner