Svijet
02.02.2026.
16:49
Putin: Hemijska industrija Rusije mora ići putem visokih tehnologija
Prema njegovim riječima, Rusija ima dovoljno resursa i dobru sirovinsku bazu.

Rusija posjeduje dobru sirovinsku bazu za hemijsku industriju, ali mora da se oslanja na visokotehnološka rješenja, saopštio je ruski predsjednik Vladimir Putin na početku sastanka o napretku hemijske industrije.
- Naš zadatak je da obezbijedimo siguran napredak hemijske industrije u Rusiji, kao i da se na snažnoj resursnoj i sirovinskoj bazi pokreću moderna i uspješno poslujuća proizvodna preduzeća sa kvalifikovanim kadrom i naprednim, energetski efikasnim rešenjima, u skladu sa visokim zahtjevima zaštite životne sredine i ekologije - istakao je Putin.
Prema njegovim riječima, Rusija ima dovoljno resursa i dobru sirovinsku bazu.
- Moramo da se pobrinemo da sve ovo funkcioniše, kao što sam rekao, koristeći ova visokotehnološka rješenja - podsjetio je ruski lider.
On je predložio da se razmotre načini za povećanje efikasnosti rada domaće hemijske industrije, kako na unutrašnjem, tako i na svetskom tržištu.

Brisel će da zabrani uvoz ruske platine, bakra, iridijuma i rodijuma
- Preduzeća ruske hemijske industrije proizvode hiljade vrsta proizvoda koji su traženi ne samo u Rusiji, već i u inostranstvu - naglasio je Putin.
Kako je naveo ruski predsjednik, hemijska industrija ima izuzetno važnu ulogu u ekonomiji zemlje, a njeni proizvodi su potrebni praktično svuda: u građevinarstvu, energetici, poljoprivredi, stambenoj i komunalnoj industriji, farmaceutskoj industriji, elektronici i drugim sektorima.
- Da bi se omogućio strateški razvoj industrije u godinama koje dolaze, potreban je sveobuhvatan pristup, koji koordinira napore biznisa, vlade, regiona i naših naučnih centara - zaključio je Putin.
U Rusiji se realizuje nacionalni projekat "Novi materijali i hemija", koji određuje perspektive u ovoj oblasti do 2030. godine.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Brisel će da zabrani uvoz ruske platine, bakra, iridijuma i rodijuma
Svijet
16:23

Mađarska zvanično podnijela tužbu Sudu pravde EU zbog zabrane ruskog gasa
Svijet
15:33

Peskov: Moskva ostaje otvorena za pregovore
Svijet
14:13



