Svijet
02.06.2026.
22:10
Haos u Dortmundu: Srbin pucao na policajca, pa uzeo dvoje djece kao taoce?
Prema pisanju medija, policajac je nosio zaštitni prsluk i stoga je srećom samo lakše povrijeđen hicem.

Muškarac se zabarikadirao u stanu u okrugu Hehsten u Dortmundu u utorak uveče. Kako piše Bild, čovjek je uzeo dvoje male djece za taoce i prethodno je pucao na policajca, a vjeruje se da je počinilac srpski državljanin.
Prema pisanju medija, policajac je nosio zaštitni prsluk i stoga je srećom samo lakše povrijeđen hicem.
Srbin je prethodno izazvao nered palicom, prijeteći gostima i prskajući biber sprejom. Zatim je pobjegao automobilom. Kada je policija pokušala da ga zaustavi, očigledno je ispalio iz oružja malog kalibra kroz prozor, pogodivši policajca. Zatim je pobjegao u kuću i navodno drži dvoje djece kao taoce.
Teško naoružani policajci su sada na mjestu talačke situacije i, opremljeni štitovima, između ostalog, provjeravaju kuću u kojoj se počinilac zabarikadirao.
Pregovarački tim iz Specijalne komande za raspoređivanje (SEK) stigao je u okrug Hehsten u Dortmundu i pokušaće da ubijedi počinioca da napusti talačku situaciju, prvenstveno kako bi zaštitio živote dvoje djece.
(Kurir)
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Gusarov: Normalizacija odnosa sa Vašingtonom uz uzajamno poštovanje interesa
Svijet
Upravo

Tramp: Lažna vijest o prekidu pregovora Teherana i Vašingtona
Svijet
Upravo

Rekordna zapljena kokaina u Mađarskoj – otkriveno 522 kilograma droge
Svijet
20:35



