Hronika
05.05.2026.
10:38
Za dva dana 78 pijanih u saobraćaju, 18 vozača zadržano
U akciji policije u Zvorniku sankcionisano 78 lica zbog alkohola u saobraćaju, a 18 vozača zadržano do istrežnjenja.

Tokom pojačane kontrole saobraćaja na području Zvornika, policija je za dva dana kaznila 78 učesnika zbog vožnje pod uticajem alkohola.
Među njima je bilo 77 vozača i jedan pješak, a čak 18 vozača imalo je više od 1,5 promila alkohola u krvi, zbog čega su zadržani do istrežnjenja.
Kod 19 vozača utvrđeno je između 0,81 i 1,5 promila, kod 38 od 0,31 do 0,80, dok je jedan vozač imao do 0,30 promila alkohola u krvi.
Policija je zabilježila i slučajeve odbijanja testiranja – jedna osoba nije pristala na alkotest, a druga na test na drogu.
Osim toga, zbog drugih saobraćajnih prekršaja kažnjeno je još 30 lica.
Iz policije apeluju na vozače da ne sjedaju za volan pod uticajem alkohola i da poštuju propise kako bi zaštitili sebe i druge u saobraćaju.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Oglasila se policija o nesreći na auto-putu "9. januar": Poznat identitet stradalog vozača
Hronika
09:53

Taktička vježba MUP-a danas u Slatini kod Laktaša
Hronika
08:47

Saobraćajna nezgoda kod Laktaša, ima povrijeđenih
Hronika
04.05.2026.



