Hronika
20.07.2026.
14:06
Oglasilo se Tužilaštvo USK o napadu na Srbe u Sanskom Mostu
Tužilaštvo istražuje napad na srpske povratnike u Lušci Palanci kod Sanskog Mosta, dok oštećeni upozoravaju da su napadači na slobodi.

AUTOR:
Provjereno Info
Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona naredilo je istragu napada na srpske povratnike u Lušci Palanci kod Sanskog Mosta.
Iz ovog tužilaštva su za Nezavisne novine potvrdili da je dežurni tužilac upoznat sa događajem u mjestu Lušci Palanka.
"Postupajući tužilac je ovlašćenim službenim licima naredila sprovođenje istražnih radnji, koje se i dalje preduzimaju, a u cilju rasvjetljavanja svih okolnosti predmetnog događaja i utvrđivanja potpunog i pravilnog činjeničnog stanja", rekla je Aldijana Poprženović Kurtagić, portparolka Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona.
Podsjećamo, ministar pravde Republike Srpske Goran Selak na društvenim mrežama je naveo da su u Lušci Palanci kod Sanskog Mosta srpske povratnike Miku Davidović i njenog supruga Željka Matića napali Bošnjaci Suvad Bašić, Hasan Rekić i Muharem Bašić iz Fajtovaca.

Predsjednik SO U Gacku podnosi četiri krivične prijave protiv Vukote Govedarice
Mika Davidović je ranije rekla da je do napada došlo u kafani čiji je vlasnik, a da su tri osobe došle u objekat u pripitom stanju.
– Vani je sjedila djevojka sa nekoliko momaka koji su ubrzo otišli, a ona je ostala sama. Ja sam ih uredno uslužila. Djevojka je otišla u toalet, a jedan je krenuo za njom. Rekla sam mu: „Nemoj ići za njom i nemoj praviti probleme“. Onda se taj Rekić vratio, uhvatio me i iskrenuo mi ruku, govoreći: „Tebe treba ubiti“ – rekla je Davidovićeva.
Momci koji su bili u blizini i vidjeli šta se dešava, pozvali su njenog supruga Željka da dođe.
– Željko je rekao da je on gazda, pa su onda napali njega. Nepovjerovatno – rekla je Davidovićeva i dodala da je policija došla poslije sat vremena.
Istakla je da su napadači i dalje na slobodi, kao i da je dan kasnije od njih doživjela neprijatnost, kada su joj dobacivali pogrdne riječi na ulici.
– Policija je trebalo makar da ih ispita o tome šta se dešavalo. Nikada se ništa slično nije dešavalo. Uvijek smo se suprug i ja trudili svima da izađemo u susret – navela je ona.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

"Operisao" po marketima i apotekama: Uhapšen Banjalučanin
Hronika
20.07.2026.

Novi detalji ubistva u Sloveniji: Muškarac iz BiH prerezao grkljan partnerki pred sinom?
Hronika
20.07.2026.

Banjalučanin prijetio, tukao i zlostavljao: Žrtva završila u UKC RS
Hronika
20.07.2026.



