Društvo
17.04.2026.
13:36
Vlada Srpske ubrzava radove: Hitan zakon za izgradnju gasovoda i auto-puta ka Mliništima
Vlada Republike Srpske usvojila je danas po hitnom postupku zakon koji će ubrzati rješavanje imovinsko-pravnih odnosa za izgradnju auto-puta ka Mliništima i magistralnog gasovoda Šepak–Novi Grad, omogućavajući brži početak radova na ovim strateškim projektima.

AUTOR:
Provjereno Info
Vlada Republike Srpske utvrdila je danas po hitnom postupku Prijedlog zakona koji će omogućiti bržu eksproprijaciju zemljišta za dva strateška projekta: izgradnju magistralnog gasovoda Šepak–Novi Grad i auto-puta Glamočani–Banjaluka–Mliništa.
Ovaj zakon definiše poseban postupak za rješavanje imovinsko-pravnih odnosa, što je ključni korak za početak radova na infrastrukturi koju je Vlada proglasila projektima od posebnog značaja za Republiku Srpsku.
Osim same eksproprijacije, novim propisima se uređuje i finansiranje neophodnih geodetskih i tehničkih radova na terenu. Iz Vlade ističu da su ovi projekti presudni za privredni razvoj i poboljšanje kvaliteta života građana, jer će Srpska dobiti modernu saobraćajnicu ka jugu i stabilno snabdijevanje gasom.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Ministarstvo poljoprivrede isplatilo 5,8 miliona KM za podsticaje
Društvo
17.04.2026.

Robert Garson u Donjoj Gradini: Istina o Jasenovcu je zajednička priča Srba, Jevreja i Roma
Društvo
17.04.2026.

U Beogradu komemorativno-edukativni skup "Istina o Jasenovcu u NDH
Društvo
17.04.2026.



