Društvo
04.05.2026.
15:16
Bivši učenik donirao namještaj školi u Gornjoj Slatini
Ova škola, koju pohađa 120 učenika, dobila je 80 stolica i 41 sto, te televizor, ukupne vrijednosti 12.000 KM

Bivši učenik Osnovne škole u Gornjoj Slatini kod Šamca Pavle Popović, koji živi i radi u inostranstvu, donirao je ovoj obrazovnoj ustanovi stolice, klupe i televizor.
Ova škola, koju pohađa 120 učenika, dobila je 80 stolica i 41 sto, te televizor, ukupne vrijednosti 12.000 KM.
Direktor škole Tanja Cvijanović rekla je Srni da je Pavle svoje prve školske dane proveo u toj školi, gdje je završio prvi razred, nakon čega je otišao da živi u Švajcarsku.
"Iako ga je životni put odveo daleko, nije zaboravio svoje korijene i školu u kojoj je započeo obrazovanje. Pavle je svojim gestom pokazao društvenu odgovornost i brigu za mlade generacije, dajući učenicima primjer kako se ljubav prema zavičaju može pretočiti u konkretna djela", dodala je Cvijanovićeva, koja je zahvalila na donaciji.
Ona je navela da je za njihovu školu ova pomoć izuzetno značajna jer direktno unapređuje uslove rada.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Kakvo nas vrijeme očekuje sutra?
Društvo
14:32

(VIDEO) Arnautović otkriva: Kako će izgledati novi glasački listići i skeniranje u BiH?
Društvo
14:16

Džakula nakon sjednice: Kreću investicije vrijedne više od milion evra
Društvo
14:01



