15.02.2025.
19:21
Košarkaši "Igokee M:tel" osvojili su Kup "Mirza Delibašić", savladavši u finalu sarajevsku "Bosnu" rezultatom 88:58.
Ovo je za Aleksandrovačne drugi trofej ove sezone nakon nedavnog slavlja u Kupu Republike Srpske.
Najefikasniji u timu "Igokee" bili su Dragan Milosavljević i Terel Karter sa po 16 poena, dok je reprezentativac Srbije Boriša Simanić upisao dabl-dabl učinak sa po 11 poena i skokova.
Aleksandrovčani su opravdali ulogu favorita i vodili su od samog početka meča.
Prvu dionicu "Igokea" je dobili rezultatom 30:22, a na odmor su otišli sa plus 12 poena, odnosno rezultat na poluvremenu je bio 48:36.
U nastavku meča "Igosi" su u potpunosti iskontrolisali rezultat, pa su na kraju trećeg perioda imali 20 poena prednosti.
U posljednjem periodu prednost je išla i preko 30 razlike.
Završnica Kupa BiH odigrana je u Areni Gradiška, a trofej je branila "Bosna".
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
14.3°C
Apr 2, 2025