Sport

11.04.2025.

20:37

Borac pobijedio Slobodu i preuzeo lidersku poziciju

Banjalučki Borac savladao je večeras tuzlansku Slobodu sa uvjerljivih 2:0.

Borac Banjaluka
Foto: screenshot

Golove je postigao Kulašin u 43. i 55. minutu, čime su Banjalučani pobjegli Zrinjskom dva boda na tabeli.

Naime, Zrinjski je u derbiju na Koševu odigrao 0:0 protiv Sarajeva.

Trenutno, Borac ima 63, Zrinjski 61, a Sarajevo 53 boda iz 25 utakmica. Do kraja lige je ostalo da se odigra još osam kola.

"Očekivano teško. Protivnik u jednoj zatvorenoj varijanti, napravili su jednu-dvije prilike, ali mislim da smo bili dovoljno kvalitetni da riješimo meč u svoju korist bez primljenoj pogotka. Sjajno veče za nas jer smo prestigli Zrinjski i nadamo se da ćemo ostati na prvoj poziciji i na kraju. Sada se pripremamo samo za Kup, imamo prednost iz prvog meča i želimo da prođemo u finale i ovu sezonu završimo na jedan fantastičan način", rekao je Mladen Žižović, trener Borca.

Borac će u utorak igrati revanš meč protiv Sarajeva u Kupu BiH.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.