Politika

15.04.2025.

11:50

Savić Banjac: Sredstva za sport neće biti umanjena

Mi se ne bavimo demagogijom i zaista pokušavamo da ozbiljno radimo svoj posao, poručila je Savić Banjac.

mirna savic banjac
Foto: Grad Banjaluka

Iskreno smo zabrinuti za funkcionisanje sporta s obzirom na to da april mjesec uveliko traje, da je sezona počela i da još nije poznato kada će biti usvojen budžet Grada, ali ni Program sufinansiranja sporta, a to su dva dokumenta potrebna da se izvrši bilo kakvo finansiranje sportskih organizacijap poručila je gradski menadžer Mirna Savić – Banjac  na današnjoj  konferencije za novinare.

Kako je istakla, informacija koja je značajna za sportske organizacije jeste da od strane ove gradske administracije u prijedlogu budžeta Grada za tekuću godinu neće otići prijedlog za smanjenje sredstava za njihove aktivnosti u odnosu na proteklu godinu.

-Mi se ne bavimo demagogijom i zaista pokušavamo da ozbiljno radimo svoj posao. Kao što znate Banja Luka ima Pravilnik po kojem radi i preko 95 odsto sredstava za sport u Banjoj Luci se dodjeljuje isključivo putem javnih poziva i sve je transparentno i nalazi se na zvaničnoj internet stranici Grada. Svjesni smo da nije dovoljno da sredstva za sport ostanu jednaka, da moraju biti veća, jer se povećava i broj sportskih organizacija koje su u sistemu takmičenja i s druge strane klubovi ostvaruju svake godine sve značajnije rezultate i potrebno je više novca i sam naš sistem nas uslovlja da tako djelujemo – kazala je Savić – Banjac.

Naglasila je da Pravilnik funkcioniše i da su mnoge lokalne zajednice tražile pomoć i savjet od Banje Luke kako da u svojim lokalnim zajednicama naprave takve pravilnike i da na taj način raspoređuju sredstva za sport.

-Ono što posebno želim da kažem sportskim klubovima jeste kakva je realna situacija kada im daju obećanja o dobijanju sredstva, a to je da se novac za sport tražio onda kada se u Banjoj Luci izmjenom zakona o budžetskom sistemu uzimalo oko sedam miliona KM, kada smo na prošloj sjednici Skupštine Grada mogli riješiti pitanje prihoda od parkinga, kada smo na prošloj sjednici mogli podići kao i u svim gradovima realno cijene nekretnine u Banjoj Luci to su bili trenuci kada se obećavalo i kada je trebalo sredstava donijeti u budžet da bi sada svi bili u prilici da razgovaraju sa sportskim klubovima i nerealno obećavaju sredstva – navela je Savić – Banjac.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.