15.05.2025.
09:47
"Molimo Boga da sve zločince stigne pravda Božije ruke koju niko ne može izbjeći", rekao je Ostojić.
provjereno.info
Predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Radan Ostojić rekao je danas da su Srbi, koji su krenuli u Tuzlu da obilježe 33 godina od stradanja vojnika JNA na Brčanskoj malti, pretreseni kao teroristi i da veliko prisustvo policije pokazuje koliko su dobrodošli u navodno otvoreni grad.
Ostojić je naglasio da su na obilježavanje 33 godina od stradanja 54 vojnika JNA u Tuzlanskoj koloni 15. maja 1992. godine došli naoružani sa po jednom ružom i svijećom voštanicom koju žele da zapale.
"Moraćemo sačekati da to odnesemo da neko ne bi pobacao. Autobusi su na Banj brdu pretreseni kao da smo teroristi", rekao je Ostojić novinarima.
On je naveo da su došli u navodno otvoreni grad, slobodan za sve ljude dobre volje, gdje je prisutan zavidan broj policije koja je angažovana na obezbjeđenju.
"Vjerovatno je to neki savremeni vid otvorenosti i slobode koji ne razumijem i iz toga se može izvući zaključak koliko smo dobrodošli", naglasio je Ostojić i dodao da će opet doći i sljedeće godine.
Ukazao je da scenario po kojem je vođen protekli rat, ali i svi prethodni u 20. vijeku, nije predvidio pravdu za srpske žrtve, pa ni za to što se desilo u Tuzlanskoj koloni vjerovatno neće biti.
"Molimo Boga da sve zločince stigne pravda Božije ruke koju niko ne može izbjeći", rekao je Ostojić.
On je naveo da su ipak došli da upute poruke mira, koje se svaki dan upućuju iz Republike Srpske, dok iz Sarajeva stižu poruke o nekim specijalnim jedinicama koje treba da se pošalju na teritoriju Republike Srpske da zavode red.
"Mi nećemo slati našu djecu da zavode red u Tuzli ni u Zenici ni u Sarajevo jer mislimo da ljudi koji tu žive treba to i da učine, a mi ćemo u našim gradovima u Srpskoj praviti red", naglasio je Ostojić.
Prema njegovim riječima, na osnovu istorijskih činjenica treba graditi budućnost u BiH.
Slavko Novaković, preživjeli učesnik Tuzlanske kolone, pozvao je vlasti Tuzle da omoguće da se na mjestu stradanja vojnika JNA u Tuzlanskoj koloni izgradi spomenik.
"Pozivam institucije BiH da jednom ovo procesuiraju, da odgovorni odgovaraju", rekao je Novaković, koji je ukazao kako i poslije 33 godine dolazi na Brčansku maltu pod obezbjeđenje.
Muslimanske snage su 15. maja 1992. godine napale kolonu JNA u Tuzli koja je, na osnovu prethodno postignutog dogovora, trebalo da napusti tuzlansku kasarnu.
Tom prilikom ubijena su 54 pripadnika JNA, 78 je ranjeno, a 44 su zarobljena, od kojih su petorica kasnije ubijena, a ostali su zlostavljani i mučeni
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
25.2°C
May 15, 2025