Politika

24.03.2025.

06:17

Narodna skupština Srpske danas o platama zaposlenih u MUP-u

Narodna skupština Republike Srpske razmatraće danas po hitnom postupku Prijedlog zakona o platama zaposlenih u Ministarstvu unutrašnjih poslova kojim je propisano da platni koeficijenti budu uvećani za 10 odsto za sve zaposlene.

narodna skupstina
Foto: Agencije

Ovim prijedlogom propisano je da za policijske službenike bude utvrđena i naknada od 30 odsto osnovne plate za težinu, prirodu posla i posebne uslove rada.

Na predloženom dnevnom redu su i Prijedlozi zakona o platama zaposlenih u javnim službama, zdravstvu, školstvu i kulturi, te Program rada za ovu godinu.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.