12.03.2025.
07:09
Niko neće i ne može hapsiti državno rukovodstvo Republike Srpske, rekao je delegat u Klubu Srba u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Radovan Kovačević.
Kovačević je istakao da Republika Srpska ne vrši nikakav napad na ustavni poredak, već naprotiv, donosi odluke na koje na osnovu Ustava BiH i Republike Srpske ima pravo.
"Način na koji iz neustavnog Tužilaštva BiH pokušavaju inkriminisati državno rukovodstvo Republike Srpske je i ovaj put zasnovan na neustavnim, nedozvoljenim i nezakonitim izmjenama krivičnog zakona BiH od nelegalnog i nelegitimnog stranog državljanina, Kristijana Šmita", napisao je Kovačević na mreži Iks.
Cijelu ovu krizu u BiH, kaže Kovačević, i izazvao je stranac Kristijan Šmit, miješajući se na neustavan i nedozvoljen način u zakonodavni proces u BiH, omogućavajući na taj način neustavnim Sudu i Tužilaštvu BiH da vrše politički i nepravni progon predsjednika Republike Srpske.
Prema njegovim riječima, sve ovo ne predstavlja nikakvu vladavinu prava, već očigledan i nedvosmislen politički napad na Republiku Srpsku.
"Ova vrsta političkih napada neće pokolebati Republiku Srpsku, koja će nastaviti proces donošenja političkih odluka na koje na osnovu Ustava ima pravo, a na svaki oblik radikalizacije iz Sarajeva će uslijediti žestok odgovor Republike Srpske. Politički i institucionalni", zaključio je Kovačević.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
19.2°C
Mar 12, 2025