Large banner

Politika

13.09.2025.

14:25

Košarac: U strahu od SDA, "Trojka" bježi od odgovornosti za politički poraz

On je naveo da je bošnjački narod žrtva tako ispraznog populizma "trojke".

IZVOR: Srna
Košarac: U strahu od SDA, "Trojka" bježi od odgovornosti za politički poraz
Foto: Srna

Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac istakao je da je jasno da "Elmedin Konaković i ekipa" nemaju šta da ponude svom sve malobrojnijem glasačkom tijelu, pa se nadaju da će svakodnevnim i horskim napadima na predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika ušićariti pokoji poen i ublažiti neminovan izborni debakl 2026. godine.

"Koliko god da se potrudimo, nekada je zaista teško shvatiti `trojkinu` opsjednutost predsjednikom Republike Srpske. U strahu od SDA, `trojka` uporno bježi od vlastite odgovornosti za politički poraz kakav neće biti zapamćen na ovim prostorima. Jedina njihova strategija je širenje lažnog narativa o Dodiku i Srpskoj, rijetko viđen populizam i opšta dezorijentisanost u svakom segmentu", naglasio je Košarac.

On je naveo da je bošnjački narod žrtva tako ispraznog populizma "trojke".

"Uporno se trude da napadima na Dodika i Srpsku prikriju jedinu istinu - prihvatili su okupaciju njima nominalno nadređenog okupatora /Kristijana/ Šmita, koji je glavni krivac za ustavnu i političku krizu", napisao je Košarac na "Instagramu".

Košarac je dodao da nesposobnost "trojke" da izgradi suverenitet BiH i očuva dejtonsku strukturu, kao jedinu moguću opciju za opstanak ove zemlje, dolazi na naplatu.

"Za to im nisu krivci ni Dodik, ni Srpska, niti međunarodni partneri koji uvažavaju i podržavaju politike rukovodstva Srpske. To što `trojka` nije sposobna da dobije međunarodnu pažnju, izuzev one u međunarodnim istragama, nije krivica ni Dodika ni Srpske. Više napada na Srpsku, znači manje BiH. Jednostavna matematika", poručio je Košarac.

Large banner