12.04.2025.
13:14
Karan je rekao da nije dovoljno samo obučiti i opremiti policajca i dodao da je vrlo je važno nastaviti razvijati i patriotsku svijest kod mladih policajaca.
Karan je rekao da je obilježavanje 33 godine od osnivanja Centralnog odreda Specijalne brigade policije Republike Srpske prilika za podsjećanje da je kroz tu brigadu prošlo oko 1.500 pripadnika, od kojih su 144 dali živote i utkali ih u temelje Republike Srpske.
On je podsjetio da je Specijalna brigada policije Republike Srpske imala devet odreda, i to na Јahorini, Palama, Ilidži, Šekovićima, Trebinju, Foči, Bijeljini, Prijedoru i Banjaluci.
- Ovo je prilika da se odužimo i zahvalimo za sve ono što su pripadnici ove brigade dali za stvaranje i odbranu Republike Srpske, ali i da iskažemo poseban pijetet i zahvalnost onima koji su dali živote, najvrednije što su imali i vječno ih utkali u temelje Republike Srpske, ostajući time na vječnoj straži Republike Srpske - istakao je Karan.
On je naveo da su u isto vrijeme redovne policijske snage skupa sa Vojskom Republike Srpske imale aktivnosti u Odbrambeno-otadžbinskom ratu i naglasio da su 782 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske dala svoje živote za Republiku Srpsku.
Karan je rekao da je 26.048 pripadnika policije, Vojske Republike Srpske i drugih jedinica dalo živote u Odbrambeno-otadžbinskom ratu za Republiku Srpsku i istakao da ne smiju biti zaboravljene 8.994 civilne žrtve srpskog naroda u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
- Posebno želim da naglasim da su tekovine i sjećanje na njihovo herojstvo osnov na kome danas gradimo i sadašnji i budući lik svih naših policajaca, posebno mladih iz Srednje škole unutrašnjih poslova - dodao je Karan.
Karan je rekao da nije dovoljno samo obučiti i opremiti policajca i dodao da je vrlo je važno nastaviti razvijati i patriotsku svijest kod mladih policajaca.
- Ona je već razvijena i činjenicom da veliki broj pripadnika MUP-a Republike Srpske čine djeca poginulih policajaca i poginulih boraca Vojske Srpske, ali ne samo njih, nego i djeca saboraca, koja imaju pun etički i ljudski integritet i time skupa sa policijom gradimo upravo onakav lik našeg policajca kakav treba da bude - istakao je Karan.
Prema njegovim riječima, Republika Srpske je i sada u velikim izazovima za koje joj je potrebna dodatna snaga, da se u političkoj borbi sa istom željom sačuva Republika Srpska, njena ustavna pozicija, njene državne institucije i svi građani.
Karan je naglasio da MUP Republike Srpske baštini tekovine Odbrambeno-otadžbinskog rata u kome je stradao veliki broj pripadnika srpskog naroda, policije i vojske i dodao da je na toj snazi MUP Republike Srpske garant mira, stabilnosti i bezbjednosti Republike Srpske i svih njenih građana, bez obzira na vjeru i naciju ili neku drugu pripadnost.
U Zvorniku su danas obilježene 33 godine od osnivanja Centralnog odreda Specijalne brigade policije.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
7°C
Apr 19, 2025