Politika

12.05.2025.

12:20

Gašić: Poštovanje žrtvama čija su imena upisana u spomen sobu

"U ime ministarstva i Vojske Republike Srbije želim da čestitam 33 godine od osnivanja Vojske Republike Srpske. Danas smo ovdje da iskažemo poštovanje prema svim žrtvama čija su imena ispisana ovdje", rekao je Gašić .

IZVOR: Srna
Bratislav Gasic
Foto:

Agencije

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić čestitao je Dan Vojske Republike Srpske istakavši da se danas iskazuje i poštovanje prema svim žrtvama u proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu.


"U ime ministarstva i Vojske Republike Srbije želim da čestitam 33 godine od osnivanja Vojske Republike Srpske. Danas smo ovdje da iskažemo poštovanje prema svim žrtvama čija su imena ispisana ovdje", rekao je Gašić na konferenciji za novinare u kasarni "Kozara" u Banjaluci, gdje se obilježava Dan Vojske Republike Srpske i 33 godine od njenog formiranja, te 20 godina Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka Oružanih snaga BiH.

Vojska Republike Srpske formirana je 12. maja 1992. godine i na kraju Odbrambeno-otadžbinskog rata imala je 210.000 boraca. Poginulo je, prema podacima Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, 23.659 boraca.

Vojska Republike Srpske je poslije 14 godina postojanja ušla u sastav Oružanih snaga BiH gdje njeno vojno nasljeđe i identitet njeguje Treći pješadijski /Republika Srpska/ puk

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.