22.07.2025.
16:29
Dragoljub Mirjanić imenovan za predsjedavajućeg Savjeta za nauku
Savjet ministara imenovao je danas akademika Dragoljuba Mirjanića za predsjedavajućeg Savjeta za nauku BiH.

Savjet za nauku uz predsjednika ima 12 članova koje su, osim Ministarstva civilnih poslova u Savjetu ministara, predložila nadležna entitetska ministarstva u resoru nauke i obrazovanja, te Brčko distrikt.
Mandat članova Savjeta je četiri godine i mogu se imenovati na još jedan uzastopni mandat.

Unesko se oglasio o odluci Amerike
Na prijedlog Ministarstva bezbjednosti danas je imenovan Koordinacioni odbor za kontrolu malog oružja i lakog naoružanja u BiH sastavljen od predstavnika nadležnih ministarstava u Savjetu ministara, kao i entitetskih i kantonalnih ministarstava u resoru policije, te Policije Brčko distrikta.
Nadležnost Odbora je praćenje provođenja Strategije za kontrolu malog oružja i lakog naoružanja i Akcionog plana, koordinacija i iniciranje aktivnosti nadležnim tijelima u BiH, te aktivnosti na pripremi revidirane strategije i akcionog plana.
Savjet ministara usvojio je danas izvještaj o realizaciji Akcionog plana za borbu protiv pranja novca i finansiranja terorizma u BiH povezanih s virtuelnom imovinom za period od 2024. do 2027. godine, za 2024. koji je predložilo Ministarstvo bezbjednosti.
Od ukupno 20 aktivnosti iz Akcionog plana, u prošloj godini realizovane su u cijelosti tri aktivnosti, dok je njih 15 realizovano djelimično, a za dvije aktivnosti realizacija nije počela, saopšteno je iz Savjeta ministara.

Vlada Srpske: Iz Delegacije EU bez konkretnih odgovora - ne smeta joj uplata ofšor kompanijama
Na sjednici je usvojen izvještaj o radu Koordinacionog tijela za pitanja migracija u BiH zaključno s 31. decembrom 2024. godine, kao i izvještaj Ministarstva bezbjednosti o stanju u oblasti borbe protiv trgovine ljudima i o realizaciji Strategije suprotstavljanja trgovini ljudima u BiH za 2024. godinu, te izvještaj o o protivminskom djelovanju u BiH za prošlu godinu, koje je pripremio Centar za uklanjanje mina u BiH.
Savjet ministara, na prijedlog Službe za zajedničke poslove institucija BiH, odobrio je sanaciju krova zgrade Parlamentarne skupštine BiH, vrijednu 2.703.622 KM.
Sredstva će biti evidentirana u okviru kapitalnih izdataka Službe za zajedničke poslove institucija BiH, navodi se u saopštenju.

Hrvati šalju mladiće iz BiH u zatvor zbog naljepnice o Republici Srpskoj