08.09.2025.
15:01
Cvijanovićeva izrazila saučešće povodom terorističkog napada u Jerusalimu
Tokom razgovora, Cvijanović je istakla da je prijateljstvo Republike Srpske i Države Izrael iskreno i snažno i da će tako ostati i ubuduće

Srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović razgovarala je telefonom sa savjetnikom za nacionalnu bezbjednost i direktorom Savjeta za nacionalnu bezbjednost Države Izrael i savjetnikom za nacionalnu bezbjednost izraelskog premijera Cahijem Hanegbijem i izrazila saučešća povodom današnjeg terorističkog napada u Jerusalimu.
Tokom razgovora, Cvijanović je istakla da je prijateljstvo Republike Srpske i Države Izrael iskreno i snažno i da će tako ostati i ubuduće.
Sagovornici su izrazili spremnost da nastave komunikaciju i uzajamne posjete, te zajednički rade na daljem unapređenju odnosa Izraela i Republike Srpske, saopšteno je iz Kabineta srpskog člana Predsjedništva BiH.
Prema dosadašnjim podacima šest ljudi je poginulo u pucnjavi na raskrsnici Ramot u Jerusalimu, a više od 20 je ranjeno.
Izraelske vlasti su pucnjavu proglasile terorističkim napadom, a objavljen je i snimak sa kamere, na kom se vide prvi trenuci napada kada su naoružani muškarci upali u autobus i počeli da pucaju.