16.04.2025.
08:56
Borenović je naveo da je grad Banjaluka izrazio spremnost da pruži pomoć u nalaženju adekvatne lokacije na kojoj bi novi objekat trebao da bude izgrađen.
Poslanik PDP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Branislav Borenović izjavio je da je zaključkom ovog doma predviđeno poništavanje postojećeg procesa javne nabavke za izgradnju zgrade Uprave za indirektno oporezivanje /UIO/ BiH u Banjaluci i pokretanje novog koji podrazumijeva izgradnju objekta za tu namjenu.
Borenović je rekao da je zaključkom, koji je usvojen juče, naloženo Savjetu ministara i UIO da se u roku od sedam dana poništi postojeća javna nabavka gotovog objekta za smještaj centrale UIO i njene Područne jedinice Banjaluka.
On je naveo da je grad Banjaluka izrazio spremnost da pruži pomoć u nalaženju adekvatne lokacije na kojoj bi novi objekat trebao da bude izgrađen.
Govoreći o eventualnom formiranju nove većine na nivou BiH, Borenović je rekao da se svakodnevno vode razgovori između političkih stranaka, te da će javnost biti obaviještena ukoliko se postigne konačan dogovor.
Borenović smatra da bi trebala biti zatražena odgovornost za odštetni zahtjev od 100 miliona KM koji Republika Srpska treba da plati slovenačkoj firmi "Vijadukt", kao i za ostale odštetne zahtjeve koji će, kako kaže, doći na naplatu.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
20.1°C
Apr 18, 2025