Svijet

09.02.2025.

07:51

Rod Blagojević neće biti ambasador SAD u Srbiji

Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević odbacio je medijske spekulacije da će možda biti novi ambasador SAD u Srbiji, prenio je Serbijan tajms.

Rod Blagojevic
Foto: Screenshot/Prva TV

"Nemam ambicije da budem ambasador i to odlično znaju oni koji me poznaju. Ova priča je došla iz izvora koji mi vjerovatno ne žele dobro, a sve je krenulo od teksta u Politiku, koji nije baš naklonjen ni predsjedniku Trampu ni meni. Ako me predsjednik i bude imenovao na neku funkciju to svakako neće biti ambasadorska", rekao je Blagojević za "Serbijan tajms".

"Politiko" je juče, pozivajući se na dva neimenovana izvora, prenio da Tramp razmatra nominovanje Blagojevića, ali i bivšeg državnog tužioca Arizone Marka Brnovića, za američkog ambasadora u Srbiji.

Blagojević je rodom iz Srbije, bio je nekadašnji demokratski član Kongresa.

Rod Blagojević je ranije ove sedmice boravio u Srbiji, gdje se sastao sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, piše "Blic".

Podijeli

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.