18.03.2025.
16:50
Kina je pozvala Savjet bezbjednosti da reaguje jer vjeruje da se ponavlja izraelsko kršenje primirja u Pojasu Gaze, izjavio je kineski ambasador pri UN Fu Cong.
"Ovo je `deža vi`. Izrael je još jednom prekršio sporazum o mirnom prekidu vatre", rekao je Fu Cong novinarima na sastanku Savjeta bezbjednosti UN o palestinskom pitanju.
On je dodao da Kina osuđuje akcije Izraela i poziva Savjet bezbjednosti UN da "preduzme dalje akcije".
Izraelske odbrambene snage /IDF/ saopštile su ranije danas da izvode masovne vazdušne napade na ciljeve Hamasa u Pojasu Gaze.
Iz kabineta izraelskog premijera saopšteno je da su nastavljeni napadi na Pojas Gaze kao odgovor na odbijanje Hamasa da prihvati američki plan da produži režim prekida vatre i nastavi oslobađanje talaca.
Prema posljednjim podacima Ministarstva zdravlja Gaze, više od 400 ljudi je poginulo, a više od 500 je ranjeno u posljednjim udarima.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
-3.9°C
Mar 19, 2025