Svijet

02.05.2025.

18:25

Orban: Prijem Ukrajine u EU dovešće do bankrota Evrope

"Brisel želi da ubrza članstvo Ukrajine u EU, bez obzira na cijenu. Ne možemo dozvoliti da naša djeca plaćaju za briselske globalističke fantazije", rekao je Orban.

IZVOR: Srna
Viktor Orban
Foto: SRNA

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da je politika Brisela usmjerena na vojnu podršku Ukrajini čiji će prijem u EU dovesti do bankrota Evrope.

On je naveo da se "evropski novac u Ukrajinu unosi u kolicima, a ekonomija EU doživljava akutni nedostatak sredstava".

"Moramo priznati da bez Sjedinjenih Država nećemo moći da finansiramo ni ukrajinsku vojsku ni ukrajinsku ekonomiju", rekao je Orban u intervjuu za Radio "Košut".

Osim toga, kaže Orban, lideri EU pokušavaju da obezbijede ubrzani ulazak Ukrajine u EU do 2030. godine.

"Da bi finansirao ovaj proces, Brisel planira da uzme `ogroman zajam`, što će dovesti do duga EU", istakao je Orban.

On je poručio građanima Evrope da "sat otkucava", prenosi "RT Balkan".

"Vrijeme je da izađete iz svijeta snova i probudite one koji još spavaju", naveo je Orban na društvenoj mreži "Iks".

On je naveo da je stav Mađarske da će evropska ekonomija "patiti" dok u Ukrajinu ne dođe mir.

"U tom smislu, EU bi trebalo da podrži mirovne inicijative za rješavanje ukrajinskog sukoba, a ne da ometa pregovore SAD sa Ukrajinom i Rusijom", rekao je Orban.

Ovo upozorenje mađarskog premijera uslijedilo je nakon što je komesar EU za proširenje Marta Kos saopštila da će Ukrajina i Moldavija zajednički otvoriti prvi pregovarački klaster u okviru procesa pristupanja EU.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.