Svijet

11.02.2025.

06:15

Arapske države odbacuju Trampov plan za Gazu

Šef egipatske diplomatije Badr Abdelati odgovorio američkom državnom sekretaru Marku Rubiju

IZVOR: Srna
gaza
Foto: Pixabay

Šef egipatske diplomatije Badr Abdelati rekao je danas američkom državnom sekretaru Marku Rubiju da arapske države podržavaju Palestince u odbijanju plan američkog predsjednika Donalda Trampa da raseli Palestince u Gazi i preuzme kontrolu nad enklavom, saopšteno je iz egipatskog Ministarstva spoljnih poslova.

Abdelati je na sastanku u Vašingtonu naglasio važnost ubrzanja obnove Gaze, navodi se u saopštenju egipatskog ministarstva, prenosi Rojters.

Abdelati, koji je doputovao u Vašington u nedjelju, rekao je da se raduje saradnji sa novom američkom administracijom na postizanju "sveobuhvatnog i pravednog mira i stabilnosti" u regionu, dodaje se u saopštenju.

- Međunarodna zajednica trebalo bi da se ujedini iza Palestinaca kako bi ispravila istorijsku nepravdu i vratila njihova legitimna i neotuđiva prava - naglašava Ministarstvo spoljnih poslova Egipta.

Trampov plan je naišao na globalnu osudu, a regionalni i svjetski lideri kažu da bi takav potez ugrozio regionalnu stabilnost, navodi Rojters.

Tramp je danas ponovio u intervjuu Foks njuzu da, prema njegovom prijedlogu, Palestinci neće imati pravo na povratak u Gazu.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.