Region

24.02.2025.

21:18

Vučić: Trebalo je Beograd da bude uzdržan po pitanju evropske rezolucije o Ukrajini

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Srbija napravila grešku, glasajući za evropsku rezoluciju u UN, a trebalo je da bude uzdržana, kao i za američku rezoluciju o Ukrajini.

IZVOR: Srna
Aleksandar Vučić
Foto: SRNA

"Trebalo je da budemo uzdržani i za evropsku rezoluciju. Srbija je morala da bude uzdržana. Krivim sebe, nisam stigao da se time bavim. Izvinjavam se građanima Srbije. Srbija je tri godine izdržala u najtežoj poziciji i situaciju i nastavićemo da se ponašamo na odgovoran način", rekao je Vučić, dodajući da jedna rezolucija neće da promijeni stav Srbije.

On je za TV "Hepi" rekao da je danas jasno kuda se i kako kreće američka politika, da dolazi do tektonskih promjena u svijetu, u SAD, NJemačkoj nakon izbora.

"Ogromne promene se dešavaju. Ono što prave Amerikanci i Rusi je jedan mnogo širi paket koji se tiče ekonomije, sankcija i budućih odnosa", rekao je Vučić.

O aktuelnim temama su u istoj emisiji gostuju predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i predsjednik Demokratske narodne partije Crne Gore Milan Knežević.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.