14.04.2025.
19:29
U Hrvatskoj lokalni izbori 18. maja
Lokalni izbori u Hrvatskoj biće održani 18. maja, odlučeno je danas na telefonskoj sjednici hrvatske Vlade.

Izbori će biti održani u 428 opština, 127 gradova, 20 županija i u gradu Zagrebu koji ima status grada i županije, prenose hrvatski mediji.
Birači će na izborima birati članove predstavničkih tijela opština, gradova i županija, načelnike, gradonačelnike i župane, te njihove zamjenike.
Potpredsjednik Državne izborne komisije Vesna Fabijančić Križanić rekla je da je za stranke i grupe birača koje će predlagati kandidate i kandidatske liste rok do 29. aprila.
Kandidatura se može podnijeti od srijede, 16. aprila.
Ostavite Vaš komentar:
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.