Region

21.05.2025.

11:03

Osuđenici iz Padinske skele prvaci Evrope u onlajn šahu za zatvorenike

Prvo prvenstvo Evrope u onlajn šahu za lica lišena slobode

IZVOR: Srna
padinska skela sah
Foto:

Ministarstvo pravde Srbije

Osuđenici iz Kazneno-popravnog zavoda Padinska skela u Beogradu osvojili su prvo mjesto na Prvom prvenstvu Evrope u onlajn šahu za lica lišena slobode, dok su osuđenici požarevačkog zatvora Zabela bili četvrti.

Na ovom takmičenju znanje su odmjerila lica okupljena u 24 ekipe iz 18 evropskih zemalja, a Srbija je imala predstavnike iz dvije kazneno-popravne ustanove, saopšteno je iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Srbije.

Direktor Uprave Dejan Carević rekao je da je ovo veliki uspjeh za osuđenike koji učestvuju u radu šahovskih sekcija u Padinskoj skeli i Zabeli, kao i za njihove instruktore, koji tokom cijele godine rade sa njima.

On je podsjetio da kazneno-popravne ustanove iz Srbije učestvuju na Svjetskom prvenstvu u onlajn šahu od 2021. godine, kada je prvi put i organizovano takmičenje, na inicijativu bivšeg svjetskog prvaka u šahu Anatolija Karpova u saradnji sa Svjetskom šahovskom federacijom, u okviru projekta "Šah za slobodu".

Carević je zahvalio Šahovskom savezu Srbije za podršku i pomoć takmičarskim ekipama u kazneno-popravnim zavodima da se što bolje pripreme za zahtjevna takmičenja koja traju po nekoliko dana.

On je najavio da će zatvor u Padinskoj skeli krajem maja ponovo biti domaćin šahovskog turnira za osuđena lica iz cijelog sistema izvršenja krivičnih sankcija.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.