13.01.2025.
17:29
Handanovićeva je istakla da Vlada Srbije posvećeno radi kako bi bile spriječene posljedice sankcija NIS-u, saopšteno je iz Ministarstva rudarstva i energetike.
Ministar rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović predsjedavala je u Vladi Srbije prvim sastankom Radne grupe za praćenje aktivnosti Kancelarije za kontrolu strane imovine pri Ministarstvu finansija SAD u vezi sa sankcijama Naftnoj industriji Srbije /NIS/.
"U ovom trenutku veoma je važno da od američke administracije dobijemo dodatna pojašnjenja, što će verujem biti danas ili sutra. Istovremeno se pripremamo i za dijalog i sa dolazećom SAD administracijom, kako bismo utvrdili platformu za pregovore sa ruskom stranom. Svi radimo sinhronizovano kao jedan tim i naš cilj je da država s predsednikom Aleksandrom Vučićem na čelu dođe do najboljih rešenja u interesu Srbije", navela je Handanovićeva.
Ona je ponovila da je neophodno da NIS nastavi da posluje nesmetano i u ovom prelaznom periodu.
"Država će nastaviti da nadgleda snabdevenost tržišta i cene, i razgovara sa svim učesnicima na tržištu kako bi se očuvala stabilnost", poručila je Handanovićeva i dodala da će Radna grupa u narednim danima redovno zasjedati i pratiti razvoj situacije.
Na sastanku Radne grupe učestvovali su i ministar finansija Siniša Mali, potpredsjednik Vlade Aleksandar Vulin, ministar spoljnih poslova Marko Đurić i član Odbora direktora Naftne industrije Srbije Dragutin Matanović.
Kancelarija za kontrolu strane imovine američkog Ministarstva finansija stavila je NIS na listu sankcija usmjerenih protiv kompanije "Gaspromnjeft" i Ruske Federacije.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
9.4°C
Apr 3, 2025