24.03.2025.
08:15
Uoči protesta studenti su objavili detaljan plan okupljanja.
Danas se održava „Protest za Generalštab“ u organizaciji studenata u blokadi, povodom 26. godišnjice početka NATO bombardovanja.
Uoči protesta studenti su objavili detaljan plan okupljanja.
Prva tačka – Ministarstvo kulture
Prva grupa studenata i građana će u 13 sati krenuti od Ministarstva kulture do Ustavnog suda, gdje će predati inicijative za ocjenu ustavnosti odluka donesenih sredinom novembra 2024. godine, kojima se zgradama Generalštaba ukinuo status kulturnog dobra.
Druga tačka – Stari Sajam
U isto vrijeme druga grupa studenata i građana kreće od Starog Sajma i Inženjerske komore, a te dvije grupe će se oko 15 časova sastati ispred zgrada Generalštaba, gdje će otpočeti sakupljanje kontakata za pokretanje narodne inicijative.
U 18 sati su planirani govori, sat kasnije nastup hora Fakulteta muzičke umjetnosti, a u 19:55 časova biće održan minut ćutanja za žrtve NATO bombardovanja 1999. godine.
Šetnja do Republičkog zavoda za zaštitu spomenika
Potom u 20 časova kreće šetnja do Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, a protest bi trebalo da se završi u 21 čas.
„Narod koji čuva svoju kulturu, istoriju i baštinu, čuva sebe“, navodi se u pozivu Studenata u blokadi.a
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
16.3°C
Apr 22, 2025