06.03.2025.
11:40
Iz Kfora naglašavaju da ova misija blisko sarađuje sa policijom samoproglašenog Kosova i Euleksom u njihovim bezbjednosnim ulogama.
Američki vojnici u sastavu Kfora patroliraju duž administrativne linije na sjeveru Kosova i Metohije.
"Kfor nastavlja da sprovodi svoj mandat zasnovan na Rezoluciji Savjeta bezbjednosti UN 1244 iz 1999. godine i da doprinosi bezbjednom okruženju za sve ljude i zajednice koje žive na Kosovu i slobodi kretanja, u svakom trenutku i na nepristrasan način", navode iz Kfora.
Iz Kfora naglašavaju da ova misija blisko sarađuje sa policijom samoproglašenog Kosova i Euleksom u njihovim bezbjednosnim ulogama.
Minstarstvo odbrane SAD saopštilo je danas da neće biti promjene u pozicioniranju američkih snaga na Kosovu i Metohiji.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
21°C
Mar 6, 2025