Хроника
28.02.2026.
16:15
Поново одређен притворр Ахмеду Кастратију, оптуженом за убиство
Врховни суд Федерације БиХ раније је укинуо притвор Кастратију, по жалби браниоца, и наредио његово пуштање на слободу.

Кантонални суд у Тузли поново је, на приједлог тужилаштва, одредио притвор Ахмеду Кастратију, оптуженом за убиство.
Врховни суд Федерације БиХ раније је укинуо притвор Кастратију, по жалби браниоца, и наредио његово пуштање на слободу.
Кастрати је поново ухапшен јуче по налогу Кантоналног тужилаштва, а притвор му је одређен јер би, како се наводи, могао да понови крвично дјело, као и због опасности од нарушавања јавног реда.

Федерални врховни суд укинуо притвор Ахмеду Кастратију оптуженом за убиство
Кантонални суд је саопштио да је рјешењем Врховног суда ФБиХ уважена жалба браниоца оптуженог и укинуто рјешење Кантоналног суда у Тузли од 9. фебруара, којим је оптуженом продужен притвор за још два мјесеца.
Кастрати је оптужен за убиство Саше Вилушића. Он је 21. јуна прошле године у једном угоститељском објекту нанио повреде Вилушићу од којих је преминуо 10. јула.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Одређен притвор петорици Бањалучана због туче у дворани “Борик”
Хроника
13:15

Појачане мјере безбједности у Бањалуци: “Хорде зла” након двије године долазе на Градски
Хроника
13:10

Краљевић: Оптужнице против Срба - наставак ратног плана Бошњака
Хроника
13:05



