12.03.2025.
17:19
Policija je u dvije odvojene akcije uhapsila muškarce čiji su inicijali P.Đ. /36/ i S.Ž. /44/ zbog sumnje da su objavama na društvenim mrežama podsticali na nasilno svrgavanje predsjednika Srbije i vijeđali i prijetili policajcima.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Srbije saopšteno je da je P.Đ. osumnjičen za krivično djelo pozivanje na nasilnu promjenu ustavnog uređenja, jer je od decembra 2024. do marta ove godine, na više društvenih mreža - "Fejsbuk", "Instagram", "Iks", postavljao objave u kojima je otvoreno, u namjeri ugrožavanja ustavnog uređenja, pozivao i podsticao građane da se silom svrgne predsjednik Srbije.
Drugi uhapšeni, S.Đ. osumnjičen je za krivično djelo nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu u sticaju sa krivičnim djelom pozivanje na nasilnu promjenu ustavnog uređenja.
On je osumnjičen da je 8. marta na skupu ispred Policijske stanice Stari grad vrijeđao i prijetio policijskim službenicima i jednog od njih vičući primoravao da spusti oružje.
Osim toga, S.Đ. je, kako se sumnja, tokom jučerašnjeg skupa kod zgrade RTS-a u Beogradu ušao u verbalni sukob sa više studenata - redara, koji mu nisu dozvoljavali prolazak ka stepenicama objekta i okupljenoj masi, dok je prethodno iste večeri u takozvanom lajv prenosu kod Glavne pošte u namjeri ugrožavanja ustavnog uređenja pozivao i podsticao građane da se silom svrgne predsjednik.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i biće privedeni na saslušanje.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
19.3°C
Mar 13, 2025