Large banner

Хроника

25.05.2026.

10:41

Два "пежоа" мање на путевима: Вишеструким прекршиоцима одузета возила због тешког пијанства

Саобраћајна полиција у Мркоњић Граду и Шипову одузела је два аутомобила марке "пежо" од вишеструких повратника у чињењу прекршаја који су возили под тешким дејством алкохола, а један од њих у регистру казни има дуг већи од 22.000 КМ.

полиција Српске
Фото:РТРС

Полицијска управа Мркоњић Град током протекла два дана искључила је из саобраћаја двојицу изузетно бахатих возача, којима су због огромних дугова за казне и тешког пијанства привремено одузети аутомобили.

Први случај забиљежен је 24. маја у Мркоњић Граду, када је заустављен А.Х. из Високог за воланом "пежоа". Алкотестирањем је утврђено да у крви има 2,04 г/кг алкохола, због чега је одмах ухапшен. Ипак, шок за полицију услиједио је провјером у систему, утврђено је да се ради о серијском прекршиоцу који за неплаћене казне дугује невјероватних 22.331,25 КМ.

Ништа боља сцена није дочекала ни полицајце у Шипову, који су јутрос, 25. маја, зауставили локалног мјештанина С.С., такође у "пежоу". Испоставило се да човјек вози потпуно нерегистрован аутомобил, и то у стању тешке алкохолисаности: Надувао је чак 2,76 г/кг алкохола. Провјером је утврђено да је и он одраније добро познат полицији и да на име неплаћених казни дугује 2.940,25 КМ.

Обојици возача аутомобили су привремено одузети како би се спријечили да наставе да дивљају по путевима, а против њих су покренути нови прекршајни поступци пред надлежним судовима.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner