03.05.2025.
09:22
Obilježavanje 33 godišnjice u bivšoj Dobrovoljačkoj ulici održano je uz prisustvo policije
Polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća uz šetnju nekadašnjom Dobrovoljačkom ulicom, u Sarajevu odata je počast stradalim pripadnicima Jugoslovenske narodne armije (JNA) koji su ubijeni u koloni koja je napuštala grad 3. maja 1992. godine.
Prije odavanja počati stradalima u bivšoj Dobrovoljačkoj ulici, u Istočnom Sarajevu u crkvi Svetog velikomučenika Georgija u Miljevićima služen je parastos za stradale pripadnike JNA čime je počelo obilježavanje 33 godišnjice.
Obilježavanje 33 godišnjice u bivšoj Dobrovoljačkoj ulici održano je uz prisustvo policije među kojima su bili i pripadnici Specijalna jedinica MUP-a Kantona Sarajevo.
Odbor Vlade Republike Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova organizovao je obilježavanje istorijskog događaja od republičkog značaja "Zločin nad pripadnicima JNA u Sarajevu 1992. godine" kako bi ukazali da niko nije osuđen za ovaj zločin, te da ne postoji spomen obilježje ubijenim.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
17.1°C
May 4, 2025