21.02.2025.
20:32
Pavlović je pojasnio da im je poveznica istorija posljednja dva vijeka, odnosno osveta, kleveta i stalna borba za pravdu, ma koliko skupa bila.
U Prijedoru je večeras promovisana zbirka kratkih priča Slaviše Pavlovića "Osvetnici i klevetnici" u kojima se kao fiktivni likovi pojavljuju pjesnik Milan Rakić, vojvoda Vojislav Tankosić i Mustafa Golubić, a za jednu je inspiracija bio Blagoje Jovović.
On je dodao da određene priče prate stvarne događaje, a neke su fikcija.
"Sve što bi moglo da bude, a nije se desilo, ne mora da bude fikcija u književnosti ako vi to dobro predstavite i suština je da čitaoca ubedite da je to stvarnost i da porazmisli i izvuče nešto što bi u budućnosti moglo da mu koristi", rekao je Pavlović.
Pavlović je srpski pisac, pjesnik, scenarista i novinar. Jedan je od najčitanijih domaćih autora čije su knjige "Himerina krv", "Zavet heroja", "Apisov apostol" među najtraženijima na policama prijedorske biblioteke.
Direktor Narodne bibloteke "Ćirilo i Metodije" Gordana Vila izjavila je novinarima da Pavlović nije prvi put u ovoj čitaonici jer su njegovi romani izuzetno čitani.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
18.3°C
Apr 18, 2025