22.03.2025.
09:10
Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje, zbog oštećenja kolovoza, još je obustavljen saobraćaj
Na putevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ jutros se vozi po pretežno suvom kolovozu, saobraćaj se odvija redovno, a učestali su odroni na brojnim dionicama.
Iz Auto-moto saveza Republike Srpske saopštili su da je zbog aktiviranog klizišta i dalje u prekidu saobraćaj na regionalnom putu Stari Ugljevik – Glavičice, u mjestu Ugljevik Selo, a u funkciji su alternativni putni pravci.
Na magistralnom putu LJubogošta-Sumbulovac-Podromanija, zbog izvođenja minersko-bušačkih radova na kamenolomu “Rogoušić” u opštini Pale, doći će do povremene obustave saobraćaja od 12.00 do 16.00 časova, radnim danima i subotom, po potrebi od jednom do dva puta po pet do sedam minuta.
Zbog izvođenja deminerskih radova na regionalnom putu Doboj-Maglaj u mjestu Trbuk, privremeno će dolaziti do obustave saobraćaja od 11.00 do 16.00 časova, maksimalno 15 minuta u toku jednog dana.
Na magistralnom putu Trnovo-Miljevina, u kanjonu rijeke Bistrice, zbog izvođenja minerskih radova saobraćaj će biti privremeno obustavljan radnim danom od 7.00 do 16.00 časova, po potrebi u trajanju od dva puta po pet do sedam minuta.
Zbog aktiviranih klizišta, jednom trakom, naizmjeničnim propuštanjem vozila, saobraćaj se odvija na regionalnom putu Ukrina – Gornja Vijaka.
Radovi su aktuelni na auto-putu A-1 Podlugovi-Visoko, kao i na magistralnim putevima: Hadžići-Sarajevo, pružni prelaz u Blažuju, Potoci-Mostar, obilaznica kroz Mostar, Ćehaje-Srebrenik i Konjic-Jablanica, kod tunela Crnaja, a na mjestima izvođenja radova saobraća se jednom trakom.
Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje, zbog oštećenja kolovoza, još je obustavljen saobraćaj.
Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.
Na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika zabranjen je saobraćaj za vozila preko pet tona najveće dozvoljene mase, koja se preusmjeravaju na novi most “Bratoljub” u Bratuncu i na granični prelaz Rača.
Šleperi i teretna motorna vozila mogu saobraćati na graničnom prelazu Šepak od 9.00 do 13.00 i od 22.00 do 6.00 časova.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
20.1°C
Apr 18, 2025