Large banner

Sport

29.01.2026.

23:05

Zvezda nije uspjela ući u top 8: Remi sa Seltom na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su veoma dobru utakmicu i pružili sjajnu partiju protiv Selte.

IZVOR: Telegraf
Црвена звезда
Foto:Telegraf/ Marko Jovanović

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su veoma dobru utakmicu i pružili sjajnu partiju protiv Selte, ali nisu uspjeli da dođu do zlata vrijedne pobjede. Crveno-bijeli su na svom terenu remizirali sa španskom ekipom rezultatom 1:1, što znači da nisu izborili direktan plasman među TOP 8 u Ligi Evrope, već ih očekuje baraž za osminu finala.

Odmah se mora priznati da se rukopis Dejana Stankovića i te kako vidi. Dolaskom čuvenog Dekija očigledno je uveden red u ekipi Crvene zvezde, što se moglo primijetiti od samog početka meča. Naznake su postojale i u duelu protiv Malmea, ali je ova utakmica donijela jasnu potvrdu. Na Marakani smo vidjeli neku novu Zvezdu, i to protiv rivala iz jedne od najjačih evropskih liga.

Crvena zvezda je od samog starta znala šta želi. Igrači su bili svjesni koliko je važno što prije doći do pogotka, pa su odmah krenuli ofanzivno, uz visok pritisak i veliki broj stvorenih prilika.

Moglo bi se reći da je Stanković „upalio mašinu“, ali je onda scenu preuzeo (k)VAR. Tehnologija se umiješala već na početku utakmice, pa su u prvih 20 minuta poništena čak dva gola Marka Arnautovića – prvi zbog faula Kataija, a drugi zbog ofsajda. Sve je to nagovještavalo uzbudljiv nastavak meča, ali…

Drugo poluvrijeme bilo je nešto mirnije i manje sadržajno, sve do same završnice, kada je uslijedio šok. Prvo je Lopez postigao pravi evrogol i spoljnim udarcem šokirao Marakanu, ali je radost gostiju trajala vrlo kratko – Bruno Duarte je gotovo odmah izjednačio.

Sve se dogodilo u razmaku od šezdesetak sekundi, pa su emocije na tribinama išle od razočaranja do oduševljenja u veoma kratkom roku.

Kao što smo i rekli, Crvena zvezda je od samog početka znala svoja zaduženja i jasno je pokazala šta želi da uradi. Već u petom minutu crveno-bijeli su prvi put zaprijetili – uslijedio je centaršut Elšnika, Rodrigao je skočio i šutirao, ali je to bila laka intervencija za golmana Selte.

Nedugo zatim viđen je i prvi pogodak. Igrao se osmi minut kada je Aleksandar Katai oduzeo loptu, proslijedio je do Marka Arnautovića, a ovaj je zatresao mrežu. Ipak, (k)VAR je reagovao i gol je poništen zbog faula Aleksandra Kataija.

Samo devet minuta bilo je potrebno Crvenoj zvezdi da ponovo postigne pogodak. Marko Arnautović je još jednom dobio loptu od Kataija, odlično je primio i lobovao golmana Selte, ali je i ovog puta reagovala VAR tehnologija.

Ovoga puta Arnautović se našao u ofsajdu, pa je i drugi pogodak poništen.

U nastavku su prilike viđene na obje strane. Katai je oslobodio prostor, uputio udarac, ali ga je blokirao Markos Alonso. U 27. minutu malo sreće bilo je i na strani Crvene zvezde – Borha je pogodio stativu, a potom je Moriba šutirao, ali je Mateuš odlično intervenisao.

Time je praktično stavljena tačka na prvo poluvrijeme, jer većih prilika više nije bilo.

U drugom poluvremenu Selta je zaprijetila već u 49. minutu. Borha Iglesijas je dobio loptu, ali je dodavanje bilo prejako, pa je ona otišla u aut.

Igralo se strpljivo i oprezno, a gol je stigao tek u 87. minutu. Fer Lopez se namjestio i sjajnim udarcem spoljnom savladao Mateuša.

Međutim, radost gostiju trajala je svega 60 sekundi. Nakon brze akcije Crvene zvezde sa centra, Bruno Duarte je dobio loptu od Elšnika, izašao sam pred golmana Selte i lobovao ga, dok je on nemoćno zaplivao u prazno. Pokušao je jedan odbrambeni igrač Selte da interveniše, ali bez uspjeha.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner