Large banner

Sport

07.07.2026.

07:03

Svjetsko prvenstvo u fudbalu: Belgija demolirala SAD i zakazala derbi sa Španijom

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u Sijetlu ubjedljivo savladala selekciju SAD sa 4:1.

Белгија САД
Foto:Printskrin

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, pošto je eliminisala domaću selekciju SAD sa 4:1 i tako srušila snove "jenkija" da bi mogli da ponove uspjeh iz 2002. godine.

Mnogo je farse iznjedrila utakmica SAD i Belgije i prije nego što se lopta zakotrljala, a u sve su prste umiješali i predsjednik Fife Đani Infantino i američki predsjednik Donald Tramp. Oni su na direktnoj liniji razgovarali i došli do zajedničkog zaključka da bi crveni karton Folarina Baloguna na meču protiv Bosne i Hercegovine trebalo da bude poništen, kako bi zvijezda "jenkija" mogla da nastupi u meču osmine finala.

Ali ovaj skandalozan potez, na koji su reagovali i Uefa i Fudbalski savez Belgije, čini se da je ujedinio članove belgijske selekcije kao nikada prije. Jer Belgija je u potpunosti demolirala domaću selekciju u Sijetlu i slavila ubjedljivo, već od starta pokazavši da će fudbal ipak pobijediti "soker". Za to vrijeme, Balogun nikako nije uspijevao da pomogne selekciji SAD konkretnim učinkom.

Вулкан Шивелуч

Otkriveno 73 nova podvodna vulkana pomoću vještačke inteligencije

Sve je otvorio sjajni i često kritikovani Šarl de Ketelare. Već u devetom minutu susreta je utrčao na dodavanje Jurija Tilemansa i lagano smjestio loptu u mrežu.

Jesu Amerikanci izjednačili poslije pola sata igre, kada je Malik Tilman imao sreće da njegov šut iz slobodnog udarca zakači Vanakena i prevari Tiba Kurtou za 1:1.

No, samo dva minuta kasnije je ponovo De Ketelare stupio na scenu. Na centaršut Trosara, nadskočio je štopera Tima Rima i tako vratio vođstvo Belgijancima.

Nastavili su da napadaju i da "lome" domaćina, a imali su i pomoć nesigurnog američkog golmana Friza. Njemu je De Ketelare uspio da skloni loptu dok nije uspio da je ispuca, ona je stigla do iskusnog Vanakena, a ovaj je sa distance pogodio za 3:1. Igrao se tada 57. minut i postajalo je jasno da Amerikanci nemaju snage za podvig.

Венецуела земљотрес

Broj žrtava razornog zemljotresa u Venecueli porastao na 3.535

Tačku na susret je u nadoknadi vremena postavio Romelu Lukaku. Iskusni golgeter je odlično pogodio poslije još jedne olako izgubljene lopte defanzivaca SAD, postavivši rezultat na 4:1 u 93. minutu, svojim 93. pogotkom u dresu Belgije.

Nisu SAD tako uspjele da stignu do prvog četvrtfinala još od 2002. godine, a Belgija će biti ta koja će izaći na megdan evropskom šampionu Španiji prenosi RTS.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner