Sport
29.06.2026.
14:39
Skandal na Mundijalu, Marez "priznao" dogovor
Izjava Rijada Mareza nakon 3:3 sa Austrijom podgrijala sumnje u dogovor i kontroverze oko regularnosti meča

AUTOR:
Provjereno Info
Najbolji alžirski fudbaler Rijad Marez našao se u centru skandala nakon što je njegova izjava o kraju utakmice protiv Austrije podgrijala sumnje u dogovor.
Na kraju je rezultat bio 3:3, što je Alžiru i Austriji garantovao plasman u šesnaestini finala, ali način na koji se do toga došlo izazvao je brojne kontroverze.

Jovan Lekić dodatno proključao vodu na GOB-u!
Utakmica je ušla u napetu završnicu nakon što je Marez postigao gol u 93. minutu za vođstvo Alžira od 3:2. Sumnje u regularnost su dodatno pojačane nakon što su se pojavili snimci na kojima se vidi kako se Marezovi saigrači žale i kritikuju ga odmah nakon postizanja gola za 3:2.
- Raširili smo igru, a oni su se povlačili. Ali u posljednjem trenutku neko mi je gurnuo loptu kroz sredinu. Morao sam da trčim, moram da poštujem fudbal. Znam da je malo sramotno, ali tako je. Lopta je došla ispred golmana i morao sam da šutiram, morao sam da pokušam da postignem gol. Znam da je bilo sramotno, ali takav je fudbal. Moram da ga poštujem. I dobra stvar je - dobra za njih - što su na kraju postigli gol i prošli dalje. Oba tima su prošla dalje i to je najvažnije – rekao je Marez.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.





