Large banner

Sport

25.06.2026.

20:10

Igokea i naredne sezone učesnik FIBA Lige šampiona

Igokea i naredne sezone igra FIBA Ligu šampiona, objavljena lista od 30 učesnika i povratak više evropskih klubova

Igokea
Foto:SRNA

Košarkaši Igokee i naredne sezone biće dio FIBA Lige šampiona.

Iz FIBA su potvrdili imena 30 ekipa, među kojima se nalazi i tim Nenada Stefanovića.

Još dvije ekipe izboriće plasman kroz kvalifikacije.

Za učešće u novoj sezoni prijavio se 61 klub.

FIBA je saopštila da se takmičenju vratio Bon Telekom, kao i Peristeri. Među povratnicima je i Cibona, dok AEK ostaje jedini tim koji je učestvovao u svih 11 izdanja Lige šampiona.

Ovo su imena učesnika za iduću sezonu:

Ritas

Hoventut

Mursija

Bilbao

Unikaha

Alba Berlin

Bamberg

Bon Telekom

Juventus Utena

Nanter 92

Šole Basket

Strazbur

AEK

Peristeri

Trabzonspor

Galatasaraj

Nimburk

Pardubice

Spartak Subotica

Cibona

Legija Varšava

Ređana

Vareze

Igokea m:tel

Bnei Herclija

Hapoel Holon

Sabah

Sombatelji

Antverpen

Porto

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner