Sport
25.06.2026.
20:10
Igokea i naredne sezone učesnik FIBA Lige šampiona
Igokea i naredne sezone igra FIBA Ligu šampiona, objavljena lista od 30 učesnika i povratak više evropskih klubova

AUTOR:
Provjereno Info
Košarkaši Igokee i naredne sezone biće dio FIBA Lige šampiona.
Iz FIBA su potvrdili imena 30 ekipa, među kojima se nalazi i tim Nenada Stefanovića.
Još dvije ekipe izboriće plasman kroz kvalifikacije.
Za učešće u novoj sezoni prijavio se 61 klub.
FIBA je saopštila da se takmičenju vratio Bon Telekom, kao i Peristeri. Među povratnicima je i Cibona, dok AEK ostaje jedini tim koji je učestvovao u svih 11 izdanja Lige šampiona.
Ovo su imena učesnika za iduću sezonu:
Ritas
Hoventut
Mursija
Bilbao
Unikaha
Alba Berlin
Bamberg
Bon Telekom
Juventus Utena
Nanter 92
Šole Basket
Strazbur
AEK
Peristeri
Trabzonspor
Galatasaraj
Nimburk
Pardubice
Spartak Subotica
Cibona
Legija Varšava
Ređana
Vareze
Igokea m:tel
Bnei Herclija
Hapoel Holon
Sabah
Sombatelji
Antverpen
Porto
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Lajović ostao bez plasmana u glavni žrijeb Vimbldona
Sport
18:55

Istorijski rezultat "Zmajeva“: Evo koliko je BiH zaradila plasmanom u nokaut fazu SP
Sport
11:42

Oglasio se Vico Zeljković nakon plasmana BiH u nokaut fazu
Sport
07:23



