Sport
06.07.2026.
07:27
Haland srušio snove Brazila
Norveška je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva nakon pobjede nad Brazilom od 2:1.

AUTOR:
Provjereno Info
Heroj Norveške je Erling Halad koji je sa dva gola odveo svoju reprezentaciju u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.
Imao je Brazil veliku šansu da čitav meč krene u drugom pravcu. Već u 14. minutu dosuđen je penal za Brazil, ali je Bruno Gimaris promašio sa bijele tačke. Izdržala je Norveška do 79. minuta meča kada Erlin Haland postiže gol za 1:0.

Srbija preusmjerila Srpskoj novac za gradnju auto-puta
Intenzivna igra do kraja završena je u 90. minutu kada Haland postiže gol za 2:0, i svoje sedmi pogodak na ovom prvenstvu.
U samom finišu sudija ponovo svira penal za Brazil, a utješni gol postiže Nejmar sa bijele tačke. Bio je to već 110. minut igre i nije bilo vremena za bilo kakav organizovan napad Brazila.
Norveška je ovom pobjedom i plasmanom u četvrtfinale Svjetskog prvenstva ispisala novu stranicu svoje istorije. Osim istorijskog plasmana, Norveška je po prvi put u svojoj istoriji uspjela da savlada Brazil. U svojoj knjizi će i ovaj debakl Brazila ispisati i Karlo Anćeloti, selektor, kojem je ovo bio novi izazov u karijeri, ali se završio neslavno.
Norveška će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom iz duela Engleskom koja je savladala Meksiko sa 3:2.
Haland se ovim golom izjednačio sa Lionelom Mesijem i Kilijanom Embapeom i nastavlja trku za zlatnu kopačku ovog prvenstva.
Važno je napomenuti da kladionice nisu davale preveliku šansu Norvežanima.
Gol iz penala u samom finišu meča vjerovatno je bio i posljednji za Nejmara u dresu Brazila,
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






