Large banner

Politika

29.08.2026.

13:59

Vidović: Srbac se razvija, očekujem da ćemo uskoro dostići broj zaposlenih prije rata

Zora Vidović o razvoju Srpca: Nove saobraćajnice, domaća privreda i energetika ključ su za više radnih mjesta

Зора Видовић министар финансија
Foto:Printskrin

Ministarka finansija Republike Srpske Zora Vidović poručila je da se opština Srbac posljednjih godina razvija i da očekuje da će uskoro dostići broj zaposlenih koji je imala prije rata, ističući značaj novih saobraćajnica, ulaganja i razvoja domaće privrede.

Govoreći o svom rodnom kraju, Vidovićeva je istakla da je za Srbac vežu posebne uspomene i da joj je teško zamisliti bilo koji drugi grad kao svoj.

Рамо Исак

Federalni MUP bez odgovora da li je Đorđe Ždrale na njihovoj teritoriji

- Moja asocijacija je moje rodno mjesto i ne mogu zamisliti nijedan drugi grad - rekla je Vidovićeva, koja danas živi u Srpcu i svakodnevno putuje na posao.

Ona je podsjetila da je rođena u Srđevićima, gdje je živjela do 1994. godine, nakon čega se sa porodicom preselila u Srbac.

Govoreći o razvoju opštine, Vidovićeva je ocijenila da Srbac ima dobar geografski položaj i značajan potencijal za privredni razvoj.

- Srbac je oduvijek bio aktivan. Imao je aktivnu vlast koja se uvijek suočavala sa problemima i rješavala ih - navela je Vidovićeva u našoj emisiji Srpska uzduž i poprijeko.

Screenshot 2026-08-29 102417.jpg

Djevojčica (12) sa Kosmeta rasplakala region: Anastasija želi da osvoji nagradu za tatu u zatvoru

Posebno je ukazala na značaj putne infrastrukture, ističući da će izgradnja novih saobraćajnica dodatno povezati Srbac sa okolnim opštinama.

- Imamo odličan put do Prnjavora, prema Derventi, a sada će se graditi put Srbac–Laktaši i Srbac–Šamac. Bićemo apsolutno povezani odličnim putevima, što je veoma dobro - rekla je Vidovićeva.

Prema njenim riječima, upravo su saobraćajna povezanost i energija među ključnim preduslovima za razvoj privrede.

- Bez putne komunikacije teško je uspješno razvijati ekonomiju. Naravno, energija je naš najveći potencijal i naša najveća šansa. Ko god ima vodu, hranu i energiju, preživjeće - poručila je Vidovićeva.

Osvrnula se i na privrednu sliku Srpca, navodeći da se nakon teškog perioda privatizacije situacija postepeno popravlja.

- Nakon rata privatizacija je uništena, ali sada imamo solidno razvijenu ekonomiju i drago mi je što naši domaći biznismeni, odnosno domaći preduzetnici, proširuju svoju proizvodnju - rekla je ona.

Posebno je istakla značaj poljoprivrede za lokalno stanovništvo, navodeći da se veliki broj ljudi u opštini bavi tom djelatnošću.

- Imamo mnogo, preko 200 poljoprivrednika u opštini Srbac, koji žive od ovog posla - rekla je Vidovićeva, izrazivši očekivanje da će se privredna aktivnost dodatno povećavati.

- Očekujem da ćemo uskoro dostići broj radnika koji je bio zaposlen prije rata i to je jako dobro - dodala je.

Vidovićeva je govorila i o svom odnosu prema poslu, ističući da joj je ekonomija bila profesionalno opredjeljenje i da je tokom karijere radila u različitim oblastima – od privrede i bankarstva do poreskog sistema.

- Volim svoj posao - rekla je ona, navodeći da joj izazovni poslovi nikada nisu predstavljali razlog za odustajanje.

Prisjetila se i perioda kada je obavljala funkciju direktorice Poreske uprave, ističući da je tada bila veoma mlada za tako odgovornu poziciju.

- Bila sam prva žena koja je bila direktorica Poreske uprave - rekla je Vidovićeva, dodajući da joj je u početku bilo potrebno vrijeme da stekne povjerenje i potvrdi profesionalnost.

Iako priznaje da je ženama u pojedinim situacijama teže da se nametnu, Vidovićeva smatra da žene sve više pokazuju da mogu uspješno obavljati najodgovornije funkcije.

- Malo je teže kada si žena nego kada si muškarac, iako ne pravim veliku razliku. Ali svakim danom postaje sve vidljivije i jasnije da žene rade ozbiljne stvari - rekla je ona.

Poseban dio razgovora posvetila je životu van posla. Kaže da, kada pronađe slobodno vrijeme, najviše voli da se posveti djeci i cvijeću, kao i uređenju svog dvorišta.

- Rođena sam na selu, ali najviše u životu volim djecu i cvijeće. Kad imam vremena, volim da ukrasim svoje dvorište onako kako želim - rekla je Vidovićeva.

Govoreći o budućnosti Srpca, ona je poručila da je važno imati jasne ideje i projekte koji će biti realizovani, posebno u oblastima infrastrukture, energetike i privrede.

- Važno je da imamo ideje i da imamo projekte koji će biti realizovani - zaključila je Vidovićeva.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Podijeli
Large banner