Large banner

Politika

27.03.2026.

13:30

Očekivano: Prekinuta sjednica Doma naroda

Na sjednicu nisu došli delegati SNSD-a i HDZ-a.

Дом народа ПС БиХ

Očekivano - sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH prekinuta je i prije nego što je počela, jer nije bilo kvoruma.

Na sjednicu nisu došli delegati SNSD-a i HDZ-a.

Prisustvovalo je osam delegata, i to pet delegata iz reda bošnjačkog naroda, jedan iz reda hrvatskog naroda i dva iz srpskog naroda.

Kemal Ademović, predsjedavajući Doma naroda na početku sjednice konstatovao je da nema kvoruma za njeno održavanje i dao pauzu od deset minuta da se pokuša obezbijediti taj kvorum. Poslije toga konstatovao je da sjednici ne prisustvuju delegati iz SNSD-a i HDZ-a nakon čega je i zvanično prekinuo sjednicu.

Na dnevnom redu, između ostalog nalazile su se i izmjene Zakona o akcizama protiv kojih je SNSD, čiji su delegati i na prošloj sjednici zbog tog zakonskog rješenja napustili zasijedanje i uskratili kvorum za održavanje sjednice.

Izmjenama Zakona o akcizama predviđa se da Savjet ministara BiH može donijeti odluku o ukidanju ili smanjenju akciza, a u SNSD-u smatraju da se na taj način prenose nadležnosti sa Republike Srpske na nivo BiH.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner